Zadranin Leo Bavdek po treći put nastupa za reprezentaciju!

Prošlog vikenda održan je tradicionalni susret reprezentacija BiH-CRO-SLO-SRB. U Gradskom bazenu u Kranju okupilo se 226 najboljih plivača regije, od toga čak 80 predstavnika Hrvatske plivačke reprezentacije. Nastupio je i zadarski plivač Leo Bavdek.

Leo Bavdek (99) je svojim nastupom i postignutim rezultatima na Prvenstvu Hrvatske i ove godine, po treći put zaslužio poziv izbornika te mu je dodijeljena čast da na ovom natjecanju među najboljim plivačima iz četiri države ponovo brani boje Hrvatske. U protekle dvije godine Leo je za reprezentaciju nastupio u disciplinama 200m, 400m i 1500m slobodno te osvojio jednu zlatnu, jednu srebrnu i dvije brončane medalje. Ove godine po prvi put je nastupio u discplini 200m leptir te se plasirao na četvrto mjesto.

Na ovom četveroboju naša reprezentacija je osvojila 2. mjesto sa ukupno 1546 osvojenih bodova, na prvom  mjestu je Slovenija sa 1772 boda, treće mjesto je zauzela Srbija sa 765, te četvrto Bosna i Hercegovina sa 489 bodova.