Petak, 24 travnja, 2026
8.3 C
Zadar
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Žana Dadić ostvarila viziju: MALAKO concept store – ideja, projekt i realizacija uz dizajnere interijera!

Na Putu Nina u Zadru otvoren je MALAKO Concept Store – novi koncept uređenja interijera na hrvatskoj dizajnerskoj sceni. Iza projekta stoji zadarska poduzetnica i dizajnerica interijera Žana Dadić, s vizijom prostora u kojem klijenti dobivaju stručno vodstvo kroz cijeli proces – od ideje do potpune realizacije.

Od ideje do realizacije – cjeloviti pristup uređenju interijera

MALAKO objedinjuje projektiranje, vrhunske materijale, unikatne izloške i pažljivo odabrane brendove u jedinstvenu dizajnersku cjelinu. Priča je započela razvojem ručno klesanih mramornih umivaonika u suradnji s kamenoklesarom Matejem Andrijevićem, čiji radovi su privukli veliku pažnju struke i javnosti, a na čijem brendiranju je radila upravo Žana Dadić. Više o tome možete pročitati OVDJE.

Iz te suradnje razvila se šira vizija cjelovitog uređenja prostora.

Danas MALAKO okuplja domaće autorske brendove – od rasvjete i tapeta do sofa, kreveta i kamenih elemenata – birane prema kvaliteti, dizajnu i autentičnosti.

Posebno mjesto zauzimaju talijanske kuhinje ARAN Cucine, koje se projektiraju po mjeri, uz vrhunske aparate i širok izbor radnih ploča i obloga za potpuno usklađen interijer.

Hrvatski autorski brendovi na jednom mjestu

Fokus nije na pojedinačnom proizvodu, već na cjelovitom projektu i dugoročnoj vrijednosti rješenja.Klijente ne dočekuju prodavači, već dizajneri interijera. U ponudi su projekti interijera, kuhinje po mjeri, podne i zidne obloge, rasvjeta, zidne tapete i namještaj po mjeri.

Koncept se širi i na eksterijer kroz MALAKO Outdoor segment s dizajnerskim vanjskim elementima i planiranom terasom. Na frekventnoj lokaciji dodatno je postavljen LED ekran koji predstavlja vizualni produžetak brenda i prikazuje zastupljene dizajnerske linije. Interijer je osmišljen kao skladna i inspirativna cjelina. Ideja, projekt i stručno vodstvo. Kako? Lako uz – MALAKO.

Ručno klesani kamen kao početak jedne veće priče

Evo što o svemu kaže Žana Dadić, koja ovih dana prima brojne čestitke i pohvale:

Cilj nam je bio stvoriti nešto drugačije. Po prvim reakcijama i brojnim kontaktima potencijalnih klijenata u ovo kratko vrijeme vidim da je naša ideja brzo prepoznata. Svi zainteresirani kod nas mogu dobiti profesionalnu uslugu i vođenje uređenja prostora od samog početka – od ideje, preko projekta, pa do realizacije, uz stručno vodstvo dizajnera. U tom procesu nudimo autentična rješenja i pomažemo u realizaciji želja klijenata.” – poručila je napominjući kako je MALAKO Concept Store mjesto na kojem se objedinjuju ideje, kvalitetan asortiman i stručnost.

Talijanske kuhinje po mjeri i dizajn bez kompromisa

U cijeli projekt uložila je veliki trud, profesionalni i osobni angažman.

Surađujem s arhitektima i dizajnerima koji žele svojim projektima dati poseban potpis kroz Malako – Andrijević unikatnu kamenu priču.” – poručuje Dadić koja u svom radu cijeni domaće brendove, a one za koje je procijenila da su kvalitetni, da imaju svoj identitet i svoju pruču, uključila je u posao.

Među njima ističe sofe po mjeri koje potpisuje K.A.U.C.H., stolice i krevete hrvatske proizvodnje brenda Taman, rasvjetu Kut Na Kvadrat, unikatne kamene tuševe KORTA, hrvatske dizajnerske vanjske kuhinje Nullo, Studijo zidne tapete Josipe Maras i druge. Otvorena je za suradnju i s ostalima, te će paralelno sa svojim poslovnim aktivnostima pratiti i novitete na hrvatskom tržištu.

Dadić se posebno zahvaljuje klijentima koji su joj dali svoje povjerenje, a posebno onima koji su ju prepoznali na samom početku karijere, pružili šansu da pokrene posao i bodrili ju kroz cijeli proces.

Posebno zahvaljujem zadarskoj tvrtki MINERI te bračnom paru Marinu i Maji Jukić koji me od samog početka karijere podupiru i angažiraju na svim svojim projektima. Njihovo povjerenje, podrška i suradnja imaju veliku ulogu u mom profesionalnom razvoju, na čemu sam im iznimno zahvalna.”

Najveću podršku u svemu što radi pruža joj obitelj, suprug Marko Dadić, te njihove tri djevojčice, Marija, Lana i Korina, čija prva dva slova u imenu su je inspirirala za naziv tvrtke.

U foto galeriji Antonije Gundić pogledajte u nastavku kako je bilo na otvorenju.

Kontakti: https://malakodesign.hr/ Instagram: MALAKO concept store i MALAKO interior design

VIDEO – Svečano otvorenje